
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 2.7 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 250 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 100 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 20 µA @ 1 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900 mV @ 10 mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Supplier Device Package: | TO-236AB |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 | ||
| 15000 | ||
| 30000 | ||
| 75000 | ||
| 150000 |
Current price of BZX84-C2V7,215 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 16V 150MW 0603
DIODE ZENER 5.6V 2W MELF
DIODE ZENER 24V 1.5W DO204AL
DIODE ZENER 2.7V 250MW TO236AB
DC DC CONVERTER 5V 40W
DC DC CONVERTER 40V 75W
OUTER C-RING ASM, PIN, OD CADMIU