
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 18 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 250 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 45 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 50 nA @ 12.6 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900 mV @ 10 mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Supplier Device Package: | TO-236AB |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 | ||
| 15000 | ||
| 30000 | ||
| 75000 | ||
| 150000 |
Current price of BZX84-C18,215 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 7.5V 3W DO214AA
DIODE ZENER 18V 1W DO213AB
DIODE ZENER 47V 3W SMC
DIODE ZENER 18V 250MW TO236AB
DC DC CONVERTER 5V 3W
FIXED IND 1.8UH 283MA 590 MOHM
IP67 ENCLOSURE