
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 120 V |
| Tolerance: | - |
| Power - Max: | 1 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | - |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5 µA @ 91 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | - |
| Operating Temperature: | 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SOD-123F |
| Supplier Device Package: | SOD-123FL |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of KDZLVTFTR120 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 13V 200MW SOD323
DIODE ZENER 18V 200MW SOD323
DIODE ZENER 3V 200MW SOD323
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 4SMD
FUSE BOARD MOUNT 8A 250VAC RAD
TVS DIODE 11V 18.2V P600
DIODE ZENER 120V 1W SOD123FL