
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BZG05C-M |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 10 V |
| Tolerance: | ±6% |
| Power - Max: | 1.25 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 7 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 500 nA @ 7 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 6000 |
Current price of BZG05C10-M3-18 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 160V 800MW DO219AB
DIODE ZENER 20V 400MW ALF2
DIODE ZENER 20V 3W DO216AA
CRYSTAL 12.2880MHZ 10PF SMD
DIODE ZENER 10V 1.25W DO214AC
PIEZO ENERGY HARVESTER 40NF
MARKINGPLATE12MMPITCH MARKED 13