
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 51 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 1 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 95 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5 µA @ 38.8 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 200°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-41 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of 1N4757A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 56V 300MW SOD323
DIODE ZENER 10V 500MW ALF2
DIODE ZENER 3.9V 500MW DO213AA
DIODE ZENER 51V 1W DO41
IC REG BST SEPIC ADJ 1A 8MSOP
DC DC CONVERTER 48V 100W