
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 10 V |
| Tolerance: | ±2% |
| Power - Max: | 500 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 25 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 200 nA @ 7 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.5 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AH, DO-35, Axial |
| Supplier Device Package: | ALF2 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 |
Current price of NZX10A,133 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 3.9V 500MW DO213AA
DIODE ZENER 3V 500MW LLDS
DIODE ZENER 82V 1.25W DO214AC
TVS DIODE DO214AC
XTAL OSC VCXO 156.2500MHZ LVDS
DIODE ZENER 10V 500MW ALF2
DC DC CONVERTER 32V 160W