
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BZG05B-M |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 82 V |
| Tolerance: | ±2% |
| Power - Max: | 1.25 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 200 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 500 nA @ 62 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 6000 |
Current price of BZG05B82-M3-08 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 4.3V 500MW SOD123F
DIODE ZENER 16V 1.5W DO204AL
DIODE ZENER 11V 275MW SOT323
FIXED IND 2.2UH 5.8A 29.2MOHM SM
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
DIODE ZENER 82V 1.25W DO214AC
4.3/10 MINI DIN FEMALE (JACK), B