
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 16 V |
| Tolerance: | ±20% |
| Power - Max: | 1.5 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 10 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1 µA @ 12.2 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-204AL (DO-41) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of 1N5930PE3/TR12 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 11V 275MW SOT323
DIODE ZENER
DIODE ZENER 30V 300MW SOD323
CRYSTAL 24.0000MHZ 8PF SMD
MEMS OSC XO 8.1920MHZ LVCM LVTTL
DIODE ZENER 16V 1.5W DO204AL
DC DC CONVERTER 13.8V 25W