
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 3 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 500 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 95 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 10 µA @ 1 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900 mV @ 10 mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 200°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80 |
| Supplier Device Package: | LLDS; MiniMelf |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of BZV55-C3V0,115 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 82V 1.25W DO214AC
DIODE ZENER 4.3V 500MW SOD123F
DIODE ZENER 16V 1.5W DO204AL
FIXED IND 470NH 2.7A 46 MOHM SMD
XTAL OSC XO 48.0000MHZ HCMOS SMD
DESOLDER BRAID ROSIN 0.075" 50'
DIODE ZENER 3V 500MW LLDS