BZV85-C11,113
Description
DIODE ZENER 11V 1.3W DO41
DataSheet
BZV85-C11,113 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):11 V
Tolerance:±5%
Power - Max:1.3 W
Impedance (Max) (Zzt):10 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:200 nA @ 7.7 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1 V @ 50 mA
Operating Temperature:-65°C ~ 200°C