BZX79-B13,113
Description
DIODE ZENER 13V 400MW ALF2
Catalog
Diodes - Zener - Single
DataSheet
BZX79-B13,113 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):13 V
Tolerance:±2%
Power - Max:400 mW
Impedance (Max) (Zzt):30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:100 nA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:-65°C ~ 200°C