BZT52B3V6S RRG
Manufacturer
TSC (Taiwan Semiconductor)
VIGOR # :
Description
DIODE ZENER 3.6V 200MW SOD323F
DataSheet
BZT52B3V6S RRG PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):3.6 V
Tolerance:±2%
Power - Max:200 mW
Impedance (Max) (Zzt):90 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:4.5 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1 V @ 10 mA
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)