GDZ3V6B-E3-08
Description
DIODE ZENER 3.6V 200MW SOD323
DataSheet
GDZ3V6B-E3-08 PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q101
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):3.6 V
Tolerance:±2%
Power - Max:200 mW
Impedance (Max) (Zzt):100 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:10 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C