DZ9F3V3S92-7
Manufacturer
Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)
VIGOR # :
Description
DIODE ZENER 3.3V 200MW SOD923
Catalog
Diodes - Zener - Single
DataSheet
DZ9F3V3S92-7 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):3.3 V
Tolerance:±5%
Power - Max:200 mW
Impedance (Max) (Zzt):100 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:10 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)