EDZTE612.2B
Manufacturer
ROHM Semiconductor
VIGOR # :
Description
DIODE ZENER 2.2V 150MW EMD2
Catalog
Diodes - Zener - Single
DataSheet
EDZTE612.2B PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):-
Tolerance:-
Power - Max:-
Impedance (Max) (Zzt):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:-
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:-
Operating Temperature:-
Mounting Type:-
Package / Case:-
Supplier Device Package:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
BZD17C16P RUG
BZD17C16P RUG
DIODE ZENER 16V 800MW SUB SMA
BZV55C 6.8BSC
BZV55C 6.8BSC
DIODE ZENER 6.8V 500MW LL-34
BZW03C100-TR
BZW03C100-TR
DIODE ZENER 100V 1.85W SOD64
SiT3372AI-1B2-33NX70.656000T
SiT3372AI-1B2-33NX70.656000T
XTAL OSC VCXO 70.6560MHZ LVPECL
EDZTE612.2B
EDZTE612.2B
DIODE ZENER 2.2V 150MW EMD2
MS27499E22F35A
MS27499E22F35A
8T 100C 100#22D RECP
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 7.62MM