GDZT2R4.7
Manufacturer
ROHM Semiconductor
VIGOR # :
Description
DIODE ZENER 4.7V 100MW GMD2
DataSheet
GDZT2R4.7 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):4.7 V
Tolerance:±5%
Power - Max:100 mW
Impedance (Max) (Zzt):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:2 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C