MAZS047GML
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
DIODE ZENER 4.7V 150MW SSMINI2
Catalog
Diodes - Zener - Single
DataSheet
MAZS047GML PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):4.7 V
Tolerance:±3%
Power - Max:150 mW
Impedance (Max) (Zzt):80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:2 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1 V @ 10 mA