DZ2J100M0L
Description
DIODE ZENER 10V 200MW SMINI2
DataSheet
DZ2J100M0L PDF
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Voltage - Zener (Nom) (Vz):10 V
Tolerance:±2.5%
Power - Max:200 mW
Impedance (Max) (Zzt):30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:50 nA @ 7 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1 V @ 10 mA