3EZ19D2E3/TR12
Description
DIODE ZENER 19V 3W DO204AL
DataSheet
3EZ19D2E3/TR12 PDF
Part Status:Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):19 V
Tolerance:±2%
Power - Max:3 W
Impedance (Max) (Zzt):7 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:500 nA @ 14.4 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.2 V @ 200 mA
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C