FSBM10SH60
Description
AC MOTOR CONTROLLER
Catalog
Power Driver Modules
DataSheet
FSBM10SH60 PDF
Type Description
Series:SPM®
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Type:IGBT
Configuration:3 Phase
Current:10 A
Voltage:600 V
Voltage - Isolation:2500Vrms
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:32-PowerDIP Module (1.370", 34.80mm)