IGCM10F60HAXKMA1
Description
IGCM10F60 - INTELLIGENT POWER MO
Catalog
Power Driver Modules
DataSheet
IGCM10F60HAXKMA1 PDF
Type Description
Series:CIPOS™
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:IGBT
Configuration:3 Phase
Current:10 A
Voltage:600 V
Voltage - Isolation:2000Vrms
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:24-PowerDIP Module (1.028", 26.10mm)