IFCM30T65GDXKMA1
Manufacturer
IR (Infineon Technologies)
VIGOR # :
Description
IPM IGBT 650V 30A 24PWRDIP MOD
DataSheet
IFCM30T65GDXKMA1 PDF
Type Description
Series:CIPOS™
Package:Tube
Part Status:Active
Type:IGBT
Configuration:2 Phase
Current:30 A
Voltage:650 V
Voltage - Isolation:2000Vrms
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:24-PowerDIP Module (1.028", 26.10mm)