FSBB20CH60C
Description
SPM3V_V4 INV 600V 20A
DataSheet
FSBB20CH60C PDF
Type Description
Series:Motion SPM® 3
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:IGBT
Configuration:3 Phase
Current:20 A
Voltage:600 V
Voltage - Isolation:2500Vrms
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:27-PowerDIP Module (1.205", 30.60mm)