FSBB15CH60C
Manufacturer
Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
VIGOR # :
Description
MODULE SPM 600V 15A 27PWRDIP
DataSheet
FSBB15CH60C PDF
Type Description
Series:Motion SPM® 3
Package:Tube
Part Status:Active
Type:IGBT
Configuration:3 Phase
Current:15 A
Voltage:600 V
Voltage - Isolation:2500Vrms
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:27-PowerDIP Module (1.205", 30.60mm)