IKCM10H60GAXKMA1
Manufacturer
IR (Infineon Technologies)
VIGOR # :
Description
MODULE IGBT 600V 10A 24PWRDIP
Catalog
Power Driver Modules
DataSheet
IKCM10H60GAXKMA1 PDF
Type Description
Series:CIPOS™
Package:Tube
Part Status:Active
Type:IGBT
Configuration:3 Phase
Current:10 A
Voltage:600 V
Voltage - Isolation:2000Vrms
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:24-PowerDIP Module (1.028", 26.10mm)