STGIPS30C60
Description
IGBT IPM MODULE 30A 600V SDIP-25
DataSheet
STGIPS30C60 PDF
Type Description
Series:SLLIMMâ„¢
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Type:IGBT
Configuration:3 Phase
Current:30 A
Voltage:600 V
Voltage - Isolation:2500VDC
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:25-PowerDIP Module (0.993", 25.23mm)