PM75CL1A120
Manufacturer
Powerex, Inc.
VIGOR # :
Description
MOD IPM 6-PAC L1 75A 1200V
Catalog
Power Driver Modules
DataSheet
PM75CL1A120 PDF
Type Description
Series:Intellimodâ„¢
Package:Bulk
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Type:IGBT
Configuration:3 Phase
Current:75 A
Voltage:1.2 kV