PM50B6LB060
Manufacturer
Powerex, Inc.
VIGOR # :
Description
MOD PV-IPM H-BRDG/2CHOP 600V 50A
Catalog
Power Driver Modules
DataSheet
PM50B6LB060 PDF
Type Description
Series:Intellimodâ„¢
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:IGBT
Configuration:H-Bridge
Current:50 A
Voltage:600 V
Voltage - Isolation:2500VDC