PM100RSD120
Manufacturer
Powerex, Inc.
VIGOR # :
Description
MOD IPM 7PAC 1200V 100A
Catalog
Power Driver Modules
DataSheet
PM100RSD120 PDF
Type Description
Series:Intellimodâ„¢
Package:Bulk
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Type:IGBT
Configuration:3 Phase
Current:100 A
Voltage:1.2 kV
Voltage - Isolation:2500VDC