
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Structure: | Single |
| Number of SCRs, Diodes: | 1 SCR |
| Voltage - Off State: | 3.8 kV |
| Current - On State (It (AV)) (Max): | 2180 A |
| Current - On State (It (RMS)) (Max): | 4200 A |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): | 3 V |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max): | 300 mA |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): | 40000A @ 50Hz |
| Current - Hold (Ih) (Max): | 300 mA |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Package / Case: | DO-200AE |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of T1930N32TOFVTXPSA1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SCR PHASE CTRL MOD 800V 300A
THYRISTOR DISC 1600V 2500A TBK
SCR MODULE 7000V 1000A DO200AC
SCR MODULE 3800V 4200A DO200AE
RAIL ASSY
CONN RCPT FMALE 8POS GOLD CRIMP
CONN NSIM SOCKET