TYN16X-600RT,127
Description
NOW WEEN - TYN16X-600RT - SILICO
DataSheet
TYN16X-600RT,127 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Off State:600 V
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max):1.3 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max):25 mA
Voltage - On State (Vtm) (Max):1.5 V
Current - On State (It (AV)) (Max):10.2 A
Current - On State (It (RMS)) (Max):16 A
Current - Hold (Ih) (Max):40 mA
Current - Off State (Max):1 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm):210A, 231A
SCR Type:Standard Recovery
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C