
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Off State: | 1 kV |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): | 3 V |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max): | 150 mA |
| Voltage - On State (Vtm) (Max): | 2.1 V |
| Current - On State (It (AV)) (Max): | 200 A |
| Current - On State (It (RMS)) (Max): | 315 A |
| Current - Hold (Ih) (Max): | - |
| Current - Off State (Max): | 25 mA |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): | 4000A @ 60Hz |
| SCR Type: | Standard Recovery |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Stud Mount |
| Package / Case: | DO-200AA, A-PUK |
| Supplier Device Package: | T62 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 30 |
Current price of T627102054DN is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SCR 600V 235A TO93
PHASE CONTROL THYRISTOR MODULE
SCR 600V 315A T62
CAP CER 820PF 100V X7R 0603
CONN MOD JACK 4P4C VERT UNSHLD
SCR 1KV 315A T62
CABLE ASSEMBLY FIBER OPTIC