
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Off State: | 2.8 kV |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): | 3 V |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max): | 300 mA |
| Voltage - On State (Vtm) (Max): | 2.8 V |
| Current - On State (It (AV)) (Max): | 2475 A |
| Current - On State (It (RMS)) (Max): | 4978 A |
| Current - Hold (Ih) (Max): | 1 A |
| Current - Off State (Max): | 300 mA |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): | 34100A @ 50Hz |
| SCR Type: | Standard Recovery |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Package / Case: | TO-200AF |
| Supplier Device Package: | W46 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of R2475ZD28N is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SCR 800V 471A TO209AE
SCR PHASE CTRL DSC 2500A 2600V
SCR 600V 20A TO263
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 28SSOP
ADJ PWR RES 470M OHM 200W CHAS
SCR 2.8KV 4978A W46
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SC82AB