QJ8012NH5RP
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
TRIAC 800V 12A TO-263 D2-PAK
Catalog
Thyristors - TRIACs
DataSheet
QJ8012NH5RP PDF
Type Description
Series:*
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Triac Type:-
Voltage - Off State:-
Current - On State (It (RMS)) (Max):-
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max):-
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm):-