CQ218I-25B
Description
TRIAC 25A 200V TO-218
DataSheet
CQ218I-25B PDF
Triac Type:Standard
Voltage - Off State:200 V
Current - On State (It (RMS)) (Max):25 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max):1.5 V
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm):250A @ 100Hz
Current - Gate Trigger (Igt) (Max):50 mA
Current - Hold (Ih) (Max):80 mA
Configuration:Single
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TJ)