
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Last Time Buy |
| Transistor Type: | 7 NPN Darlington |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 500mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 50V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 1.6V @ 500µA, 350mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | - |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 1000 @ 350mA, 2V |
| Power - Max: | - |
| Frequency - Transition: | - |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package: | 16-SOIC |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of MC1413BDG is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANS NPN/PNP 50V 0.15A US6
TRANS NPN/PNP 40V 3A 8SOIC
TRANS 2PNP 25V 0.2A SOT363
POWER BIPOLAR TRANSISTOR, NPN
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5MM
CONN RCPT FMALE 57POS GOLD CRIMP
FX BR UNIVERSAL SC SM 25/PK