
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Transistor Type: | 2 NPN (Dual) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 100mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 45V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 600mV @ 5mA, 100mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 15nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 200 @ 2mA, 5V |
| Power - Max: | 380mW |
| Frequency - Transition: | 100MHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Supplier Device Package: | SC-88/SC70-6/SOT-363 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 6000 |
Current price of NSVBC847BDW1T2G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANS 2PNP 80V 1A 6TSOP
TRANS 2NPN 40V 0.2A SOT563
TRANS 7NPN DARL 50V 0.5A 16DIP
SFERNICE THIN FILMS
SMALL SIGNAL BIPOLAR TRANSISTOR,
CONN SCKT 41P 0.039 GOLD SMD RA
DC DC CONVERTER +/-5V 3W