
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Transistor Type: | 2 PNP (Dual) Matched Pair |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 1A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 80V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 500mV @ 50mA, 500mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 100nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 63 @ 150mA, 2V |
| Power - Max: | 500mW |
| Frequency - Transition: | 140MHz |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SC-74, SOT-457 |
| Supplier Device Package: | 6-TSOP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 | ||
| 15000 | ||
| 30000 |
Current price of BCM53DSX is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANS 2NPN 40V 0.2A SOT563
TRANS 7NPN DARL 50V 0.5A 16DIP
SMALL SIGNAL BIPOLAR TRANSISTOR
TRANS 2PNP 80V 1A 6TSOP
CONN HEADER SMD 12POS 1.5MM
CONN RCPT 26POS IDC GOLD
FIXED IND 2.8UH 15.6A 3.6 MOHM