
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Transistor Type: | 2 NPN (Dual) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 2.7A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 50V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 340mV @ 270mA, 2.7A |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 100nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 300 @ 1A, 2V |
| Power - Max: | 750mW |
| Frequency - Transition: | - |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package: | 8-SO |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of PBSS4350SSJ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANS 2PNP 50V 0.15A US6
TRANS 2PNP 60V 1A
TRANS 2NPN 45V 0.1A 6TSSOP
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD
TRANS 2NPN 50V 2.7A 8SOIC
FUSE CLIP CARTRIDGE 250V 15A PCB
SWITCH ROCKER DPDT 7.5A 125V