
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Transistor Type: | NPN - Pre-Biased |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 100 mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 50 V |
| Resistor - Base (R1): | 1 kOhms |
| Resistor - Emitter Base (R2): | 10 kOhms |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 30 @ 5mA, 10V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 150mV @ 500µA, 5mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 500nA |
| Frequency - Transition: | 250 MHz |
| Power - Max: | 150 mW |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SC-89, SOT-490 |
| Supplier Device Package: | EMT3F (SOT-416FL) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 | ||
| 15000 | ||
| 30000 | ||
| 75000 | ||
| 150000 |
Current price of DTC013ZEBTL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
NPN 100MA 50V DIGITAL TRANSISTOR
TRANS PREBIAS NPN 50V UMT3F
SMALL SIGNAL BIPOLAR TRANSISTOR,
TRANS PREBIAS NPN 0.15W SC89
FUSE CARTRIDGE 36A 8.3KVAC
CONN RCPT 40POS 0.05 GOLD SMD
FCT HOOD S3 0 DEG MTL W/THMBSCRW