
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Transistor Type: | PNP - Pre-Biased |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 100 mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 50 V |
| Resistor - Base (R1): | 2.2 kOhms |
| Resistor - Emitter Base (R2): | 47 kOhms |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 80 @ 5mA, 10V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 150mV @ 500µA, 5mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | - |
| Frequency - Transition: | 250 MHz |
| Power - Max: | 150 mW |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SC-89, SOT-490 |
| Supplier Device Package: | EMT3F (SOT-416FL) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 | ||
| 15000 | ||
| 30000 | ||
| 75000 | ||
| 150000 |
Current price of DTA023JEBTL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANS PREBIAS PNP 50V 0.1A VESM
TRANS PREBIAS PNP 125MW SSMINI3
TRANS PREBIAS PNP 50V 0.8A SMINI
TRANS PREBIAS PNP 50V 0.15W SC89
IC SWITCH SPDT 8SOIC
D55342E 25PPM 1206 453K 1% R TI
MILDTL 38999 III PLUG