
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Transistor Type: | NPN - Pre-Biased |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 500 mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 50 V |
| Resistor - Base (R1): | 4.7 kOhms |
| Resistor - Emitter Base (R2): | 4.7 kOhms |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 60 @ 50mA, 5V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 100mV @ 2.5mA, 50mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 500nA |
| Frequency - Transition: | 210 MHz |
| Power - Max: | 325 mW |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 3-XDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | DFN1010D-3 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of PDTD143EQAZ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANS PREBIAS PNP 150MW VMT3
TRANS PREBIAS NPN 50V VMT3
TRANS PREBIAS PNP 200MW SMT3
XTAL OSC XO 24.0000MHZ CMOS SMD
TRANS PREBIAS NPN 3DFN
DC DC CONVERTER 3.3V 150W
CBL CLAMP TOOL