
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Discontinued at Digi-Key |
| Transistor Type: | NPN - Pre-Biased |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 100 mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 50 V |
| Resistor - Base (R1): | 47 kOhms |
| Resistor - Emitter Base (R2): | 47 kOhms |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 68 @ 5mA, 5V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 300mV @ 500µA, 10mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 500nA |
| Frequency - Transition: | 250 MHz |
| Power - Max: | 150 mW |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SOT-523 |
| Supplier Device Package: | SOT-523 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of DDTC144EE-7 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANS PREBIAS NPN 125MW SSMINI3
TRANS PREBIAS NPN 300MW SPT
TRANS PREBIAS NPN 125MW SSMINI3
CAP ALUM 68UF 63V 2000H
XTAL OSC XO 59.6000MHZ CMOS SMD
TRANS PREBIAS NPN 150MW SOT523
ALUM ELECT 350V 6800UF SCREW TER