
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Transistor Type: | NPN |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 2 A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 50 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 370mV @ 300mA, 3A |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 100nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 300 @ 1A, 2V |
| Power - Max: | 540 mW |
| Frequency - Transition: | 100MHz |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Supplier Device Package: | TO-236AB |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 | ||
| 15000 | ||
| 30000 |
Current price of PBSS4350T,215 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANS NPN 60V 3A DPAK
SMALL SIGNAL BIPOLAR TRANSISTOR
SMALL SIGNAL BIPOLAR TRANSISTOR
TRANS NPN 50V 2A SOT23
10" WIDE, ESD TAPE, CLEAR
FIXED IND 3.9MH 1A 1.86 OHM TH
STRIP MARKER 3 SPCL