
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Transistor Type: | PNP |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 3 A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 100 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 500mV @ 150mA, 1.5A |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 1µA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 140 @ 500mA, 5V |
| Power - Max: | 1 W |
| Frequency - Transition: | 130MHz |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Supplier Device Package: | 2-TP-FA |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 700 | ||
| 1400 | ||
| 2100 | ||
| 4900 | ||
| 17500 |
Current price of 2SB1215S-TL-E is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANS NPN 15V 700MA 3MCP
TRANS NPN 45V 0.1A SOT323
TRANS NPN 60V 2A TO202
TRANS PNP 100V 3A TPFA
CONN PLUG FMALE 5P SILVER SCREW
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V
CONN BACK-NUT COLLET SILVER