
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Transistor Type: | PNP |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 200 mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 50 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 250mV @ 10mA, 100mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 10nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 210 @ 2mA, 10V |
| Power - Max: | 250 mW |
| Frequency - Transition: | 200MHz |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Supplier Device Package: | TO-236AB |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of 2PB709BSL,215 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANS NPN 40V 0.6A SC-88
TRANS PNP 40V 0.5A SOT883
TRANS PNP DARL 30V 0.5A SOT89
SLIDE POT 50K OHM 0.2W TOP 60MM
HEATSINK 40X40X20MM XCUT
TRANS PNP 50V 200MA TO236AB
CONN HEADER VERT 58POS 2.54MM