
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Transistor Type: | NPN |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 4 A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 400 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 500mV @ 1A, 4A |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 250µA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 14 @ 2A, 5V |
| Power - Max: | 55 W |
| Frequency - Transition: | - |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | SOT-82 |
| Supplier Device Package: | SOT-82-3 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of BULK128 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANS NPN 2A 100V TO226-3
TRANS NPN 400V 4A TO-220
TRANS PNP 80V 7A TO-220
TRANS NPN 400V 4A SOT-82