BUK9K32-100EX
Description
MOSFET 2N-CH 100V 26A 56LFPAK
Catalog
Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays
DataSheet
BUK9K32-100EX PDF
Type Description
Series:TrenchMOS™
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
FET Type:2 N-Channel (Dual)
FET Feature:Logic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss):100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:26A
Rds On (Max) @ Id, Vgs:31mOhm @ 5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id:2.1V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:27.3nC @ 5V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:3168pF @ 25V
Power - Max:64W
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)