PSMN2R0-30YLE,115
Description
MOSFET N-CH 30V 100A LFPAK56
DataSheet
PSMN2R0-30YLE,115 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Technology:MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss):30 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:100A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On):4.5V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs:2mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id:2.15V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:87 nC @ 10 V
Vgs (Max):±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:5217 pF @ 15 V
FET Feature:-
Power Dissipation (Max):272W (Tc)
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)