IXTA36N20T
Description
MOSFET N-CH 200V 36A TO263
DataSheet
IXTA36N20T PDF
Technology:MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss):200 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:36A (Tc)